Rezervasyon İptal Ücreti Yok

Yapmış olduğum rezervasyonu iptal etmek istersem herhangi bir ödeme yapmam gerekir mi?
Tabii ki Hayır.

Tatil planlarınızda bir değişiklik oldu ve araç kiralamak için yaptığınız rezervasyonu iptal etmek ya da farklı bir tarihe ertelemek istiyorsunuz...Sorun değil. Arayın iptal edelim. Bunun için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.
Tatil veya iş seyahati planları yaparken, birçok insan rezervasyon iptal ücreti talebinde bulunmayan firmaları tercih eder. Bu imkanı sunan firmalar, planlarınızı değiştirmek veya iptal etmek zorunda kaldığınız durumlarda herhangi bir ek ücret talep etmeyecektir. Örneğin, şoförlü araç kiralama rezervasyonu yapacaksınız ve “elimde olmayan sebeplerden dolayı planlarımı ertelemek ya da iptal etmek zorunda kalırsam yine de ücret ödemem gerekir mi” diye düşünüyorsanız, bu sorunun cevabı hayır olacaktır. “Rezervasyon iptal ücreti yok” seçeneği, oteller, havayolu şirketleri, araç kiralama şirketleri ve diğer seyahat hizmeti sağlayıcıları tarafından sunulan bir özelliktir. Rezervasyonunuzu yaparken herhangi bir ücret ödemezsiniz ve rezervasyonun tarihini değiştirmek ya da iptal etmek istediğinizde de herhangi bir ceza ücreti ödemeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Özellikle, beklenmedik durumlarda, örneğin hastalık, ailevi nedenler veya hava durumu nedeniyle seyahat planlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bu seçeneğin en büyük avantajı, planlarınızın değişebileceğini veya iptal edebileceğinizi bilerek daha rahat rezervasyon yapmanızdır.
Sonuç olarak, rezervasyon iptal ücreti talep etmeyen bir firma ile çalışmak, seyahat planlarını esnek tutmak isteyenler için avantajlı olacaktır.
* Yaz ayları gibi yoğun geçen dönemlerde, iptal etme talebinizi en az üç gün önce bildirmenizi önemle rica ederiz.