Antalya

Mavi ve yeşilin buluştuğu şehirlerden biridir Antalya. Denizi, ormanları, canlılığı ve plajlarıyla cennetten bir parça görünümündedir.Şehrin güzelliklerini daha yakından keşfetmek ve her yere hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, Antalya araç kiralama hizmetlerini tercih etmelisiniz. Antalya Havalimanı'nda ya da şehir içi herhangi bir yerde,size uygun araba kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. İstediğiniz her yere daha hızlı ve konforlu ulaşmak isterseniz, Antalya 'da rent a car hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

Antalya, hemen hemen tüm ilçeleri ile tarihi yaşatan bir kent yapısına sahiptir. Ayrıca muhteşem doğasıyla birlikte, tatil mekanlarıyla da tam bir turizm bölgesidir.

Antalya Merkezinde Gezilecek Yerler

4 bin yıldan fazla olan tarihi, muhteşem denizi ve ormanlarıyla bir cennet havasında olan Antalya'da gezebileceğiniz bir çok yer var. Özellikle yaz aylarında yabancı ve yerli turistlerin akınına uğrayan Antalya 'da nerelerde gezilebilir?

Tarihi Kaleiçi

Taşlarla örülü sokaklar, süslü minareler, ahşap evler, sakin avlular...Tam bir Ortaçağ şöleninin yaşandığı şehirdir Antalya. Bizans, Osmanlı ve Selçukluların izlerini taşıyan Kaleiçi'ni mutlaka görmelisiniz.

Karain Mağarası

Dünyanın en büyük doğal mağaraları arasında yer alan Karain Mağarası, tarihin başlangıcına kadar ışık tutuyor. Tarihi yaşamak istiyorsanız, siz de kiralık bir araba ile buraya kolayca gidebilirsiniz.

Hadrian Kapısı

Milattan sonra 130 yılında, Roma İmparatoru Hadrian'ın onuruna inşa edilmiş tarih bir yapıdır. Tarih severlerin mutlaka yerinde görmesi gereken yerlerin başında yer alıyor.

Antalya 'nın En Popüler Turistik İlçeleri

Alanya

Sadece Antalya'nın değil Türkiye'nin en gözde turistik bölgelerinden biri de Alanya 'dır.Dünya üzerinde sayılı güzelliklere sahip yerler arasında bulunmaktadır. Özellikle Kızıl Kule, Kleopatra Plajı görülmeye değer yerlerdir. Damlataş Mağarası ve Alanya'nın simgesi olan tarihi Alanya Kalesi'ni mutlaka görmelisiniz.Antalya 'da araç kiralama hizmeti alarak, şehir merkezinden yaklaşık 1,5 saatlik uzaklıkta olan bu cennete ulaşabilirsiniz.

Demre

Demre, dünyada Noel Baba'nın yaşadığı şehir olarak biliniyor. Bu kadar özel olmasının yanında, Likya döneminden kalıntılara da sahip. Hristiyan aleminde haç yolu olarak bilinen şehrin tarihi yapıları ve kiliseleri görülmeye değer. Siz de Antalya 'da araba kiralama hizmeti alarak bu bölgeye yaklaşık 2,5 saatte varabilirsiniz.

Korkuteli

Antalya'nın en sakin ilçelerinden biri olan Korkuteli, deniz seviyesinden tam olarak 1020 metre yüksekliktedir. Kent merkezi ile arası 60 kilometreden fazla olan bu ilçeye gitmek için Antalya Havalimanı araç kiralama hizmetini kullanarak yaklaşık 50 dakikada ulaşabilirsiniz.

İbradı

Antalya'nın şark bölgesi olarak bilinen İbradı, en küçük ilçe olma ünvanına sahiptir. Bolca fotoğraf çektirmek isteyenlerin uğrak yeri olan bu doğa harikası ilçeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. İlçe Roma, Büyük İskender, Bizans, İran ve Kleopatra'nın egemenliği altına girdiği için kültür ve tarihi açıdan bir hayli zengindir. Burada tatilin keyfini sakin bir havada çıkarabilirsiniz.

Kaş

70 kilometrelik bir sahil şeridine sahip olan Kaş, dalgıç turizmi açısından bir hayli önem taşımaktadır. Çevresindeki 6 mağara, beyaz duvarlı evleri ile Kaş, Antalya 'nın en güzel ilçelerden biridir.Özellikle son yıllarda ismi sıkça duyulan Kaputaş Plajı ilçede yer almaktadır. Fotoğraflarına gezi ve seyahat blok sayfalarında oldukça rastlanılan doğa harikası bölge, tatil ve gezi tutkunlarının uğrak yeri olmuştur.Turizm bakımından çok gelişen Kaş'a herkesin gitmesini tavsiye ediyoruz.

Kemer

Tatilinizi deniz ve plajla taçlandırma niyetindeyseniz, Alanya'dan sonra tavsiye edebileceğimiz ikinci ilçe Kemer. Dağ ve ormanlarıyla da adından söz ettiren bu yer, gün batımını izlemek için mükemmel bir manzaraya sahiptir.Romantik bir ilçe özelliğine sahip olan Kemer, Antalya'ya sadece 40 kilometre uzaklıktadır.
Tatil için geldiğiniz kentte, görülmesi gereken yerlere gitmek ve tatili doyasıya gezerek geçirmek istiyorsanız, araç kiralama hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz.Antalya Havalimanı araç kiralama talepleriniz için iZMiRCAR Rent a Car'ı arayabilirsiniz.