Antalya Havalimanı

Akdeniz'in incisi Antalya, Türkiye 'de ve dünyada büyük öneme sahip ünlü bir turizm merkezidir.
Antalya Havalimanı 'nda araç kiralama hizmeti alarak tüm bu yerleri rahatça gezebilir, tatil anılarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz.Kilometrelerce uzunluktaki plajları, eğlence mekanları, doğa ve tarihi dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Antalya 'da araç kiralamak, tatilinizi özgürce yaşamanız için gerekli koşulları sağlayacaktır.

Türkiye'nin en çok yabancı turist ağırlayan şehri olan Antalya 'nın en önemli turistik bölgeleri Alanya, Kaş, Kemer, Side, Manavgat ve Kalkan 'dır.

Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya yalnızca denizi ve gece hayatı ile bilinen bir kent değildir. Kanyon, şelale, ve kültürel anlamda zengin mirası gibi pek çok değere de sahiptir.
Doğanın ve eski kültürlerin muhteşem eserlerini görmek tatilinize yeni anlamlar katacaktır. Tarihi yapı ve kalıntılara ilginiz var ise; şehir merkezinde Arkeoloji Müzesini ve Yivli Minare Camii, Muratpaşa ilçesinde de tarihi Kaleiçi'ni gezebilirsiniz. Osmanlı esintilerinin devam ettiği yerde tarihi kaleyi ve Hadrian Kapısını inceleyebilirsiniz.

Bir diğer kültürel yapı da, Kızıl Kule'dir. Alanya ilçesinde yer alan bu eser, 13. Yüzyıl Selçuklu dönemine ait bir kültür mirasıdır. Günümüze kadar varlığını sürdüren tarihi yapının adı gibi kızıl renk olmasının sebebi; dış yüzeyine yumurta sarısının sürülmesidir. Sağlam olması için de harcına yumurta ekleyen Selçuklular'dan miras kalan yapıyı görmeniz tavsiye edilir.

Şelaler;

Düden, Kurşunlu, Manavgat şelaleleri... Mavinin ve yeşilin bütünleştiği, huzuru bulacağınız bu yerler, tabiatın bize sunmuş olduğu muhteşem oluşumlardır.
Manavgat'ta ayrıca Köprülü Kanyon bulunuyor. Su sporları ve doğa yürüyüşleriyle ünlü bu yerde isterseniz rafting yapabilir, isterseniz doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Plajlar;

Alanya, Lara, Side, Kaş, Kalkan, Kemer, Konyaaltı plajları turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerdir. Masmavi denizi ve ince kumlarıyla güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Antalya'da Yapılacak Etkinlikler

Alanya, Serik, Side ve Kemer tarihi kalıntılarıyla da ünlüdür. Alanya'da Damlataş Mağarası ve Alanya Kalesini, Kemer'de Phaselis Antik Kenti'ni, Serik'te Aspendos Tiyatrosunu, Aksu ilçesinde ise Perge Antik Kenti'ni ziyaret edebilirsiniz.
Şehir merkezinden ziyade, bütün güzellikler ilçelerde bulunuyor. Bu nedenle Antalya Havalimanı araba kiralama hizmetinden yararlanarak kiralayacağınız araçla ilçeleri ziyaret edebilirsiniz.
Antalya, yabancı turistlerin de etkisiyle sabaha kadar canlı ve ayaktadır. Barlar, restoranlar ve gece kulüpleri... Eğlence mekanlarının oldukça fazla olması, herkesin istediği gibi bir yerde keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır.

Antalya'ya Ulaşım

Antalya'ya kara, hava ve deniz yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir.
Şehirler arası yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmalarının günün her saatinde olan seferleri ile Antalya 'ya ulaşabilir ve tatilinizi dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Şehir içinde rahat gezebilmek ve ilçeleri ziyaret etmek istiyorsanız Antalya araba kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz.

Antalya 'ya Gitmek İçin Tercihiniz Uçak Yolculuğu Olur İse...

Antalya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Ülkedeki tüm havaalanlarından direkt veya aktarmalı olarak uçakla gelebilirsiniz. Modern bir tasarıma sahip olan bu yapı, Türkiye'de yolcu kapasitesi sıralamasında; toplam yolcu bakımından ikinci, yurt dışı yolcusu bakımından birinci sırada yer alan havaalanıdır.
Şehir sadece turizmiyle değil, sanayi, tarım ve fuar organizasyonlarıyla da uluslararası öneme sahiptir.Bu sebeple Antalya Havalimanı oldukça yoğun hizmet vermektedir.
Antalya Havalimanı içerisinde araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir, geniş araç seçenekleri arasından size en uygun olan aracı ucuz fiyata kiralayarak, tüm turistik beldeleri rahatlıkla gezebilirsiniz.
Tatilin tadını çıkarmak, doya doya gezmek için Antalya 'da araç kiralama hizmeti almayı unutmayın.