Aydın Araç Kiralama

Didim ve Kuşadası gibi turizmin gözdesi ilçelere sahip olan Aydın, Ege Bölgesi'nde yer almaktadır.

Aydın'ın En Önemli Turizm Bölgeleri

Kuşadası

Aydın’ın turizm konusunda adını duyurmasını sağlayan ilçelerinden bir tanesi de Kuşadası ’dır. Yaz aylarında oldukça hareketli olan ilçe tatil için gelen misafirlerine doğal güzellikleri ile keyif vermektedir.
Mavi bayrak ödüllü plajları, tarihi yapısı ve yeşil doğası ile görülmesi gereken yerler arasındadır.
İyon medeniyetine dair izler taşıyan Kuşadası'nda ilk olarak Milli Park'ı ziyaret edebilirsiniz. Kuşlara ev sahipliği yapmakta olan bu parkta 209 kuş türü bulunmaktadır. Denize bağlanan küçük gölcükleri vardır. Dilek tepesine yürüyüş yaparak, tarihi kalıntıları inceleyebilirsiniz. Doğanın insanoğluna miras olarak bıraktığı muhteşem güzellikte bir manzarası vardır.

Kuşadası Sahilleri

Kadınlar plajı, Kuşadası'nın en ünlü ve mavi bayrak ödüllü plajıdır. İlçeye 3 kilometre uzaklıktadır. Doğa ve denizin bütünleştiği patika yollarda yürüyüş yapabilir,ilçenin en eski plajlarından olan Kuştur plajında da denize girebilirsiniz.
Davutlar bölgesi de görmek isteyeceğiniz bir güzelliktedir. Doğa ile iç içe tatil yapmak isterseniz seyahat için yaptığınız plana eklemelisiniz. İlçe merkezine uzaklığı 19 kilometredir.

Didim

Aydın'ın bir başka ünlü turizm bölgesi de Didim 'dir.Önemli turizm bölgelerimiz arasında yer alan Didim, yerli ve yabancı bir çok turistin yoğun olarak ziyaret ettiği bir ilçedir.
Tarihi yapıları ve mavi bayraklı plajları düşünülecek olursa Didim'de, tatilin dolu dolu yaşandığı anlaşılmaktadır. Didim'i tam anlamıyla gezmek için Didim araba kiralama hizmetlerinden faydalanarak seyahatlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.
Didim, temiz havası, tertemiz denizi, geniş ve uzun plajları ve tarihi yapısı ile tatilcilerin çokça tercih ettiği bir bölgedir. Akdeniz ikliminin yaşandığı bu şehirde, yaz ayları dışında da keyifli bir tatil yaşamak mümkündür.

Didim'de Gidilmesi ve Görülmesi Gereken Yerlerden Bazıları

Doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan küçük bir tatil beldesidir.Yaz aylarında nüfusu oldukça fazla artmaktadır. Ünlü plajlarında doyasıya vakit geçirmek, kültürel ve tarihi mekanlarını görmek isterseniz en az üç güne ihtiyacınız olacaktır.
Milet Antik Kenti : Muhteşem yapısı ile ziyaretçilerini bekleye antik tiyatroyu görmek isteyebilirsiniz.
Apollon Tapınağı : Didim ziyaretinizde görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır.
Altınkum : Didim'in en çok turist çeken sahillerindendir.Uzunluğu ve mavi bayrak ödülü ile ülkemizin en güzel plajlarından biridir.
Bunların dışında Bafa Gölü Tabiat Parkı, Priene Antik Şehri, Manastır Koyu, Milet Müzesi, Akbük, Didyman Antik Kenti gibi Didim'de gezip görülmesi gereken pek çok mekan vardır.
Didim'i gezmek ve keşfetmek için araba kiralama imkanlarından faydalanmak, hem rahat bir yolculuk yapmanızı, hem de özgürce vakit geçirmenize sağlayacaktır.