Didim

Didim, Aydın iline bağlı muazzam güzelliklere sahip bir tatil beldesi olarak öne çıkıyor. Şehir, tarihi zenginlikleri ve berrak mavi sularıyla ünlüdür. Didim'i keşfetmek için araç kiralama hizmetini tercih eden tatilciler, zamanlarını daha rahat ve eğlenceli değerlendirmektedir.Burada tatil yaparken, Didim araba kiralama hizmetlerinden faydalanmak, unutamayacağınız tatil anıları biriktirmenize yardımcı olacaktır.
Bol oksijenli havası, cam gibi denizi, uzun plajları ile yaz aylarında tatilcilerin uğrak noktalarından biridir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehirde yaz ayları dışında, bahar ve kış aylarında da keyifli tatil imkanları bulunmaktadır.

Didim 'de Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan şehir küçük bir tatil beldesidir. Özellikle yaz aylarında nüfus dört katına kadar çıkabilmektedir. Ünlü plajlarını, kültürel ve tarihi mekanlarını gezebilmek için en az üç gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

Milet Antik Kenti

İlçe merkezine en yakın tarihi yapıdır. Tarihi açıdan büyük öneme sahip bu antik kent, ihtişamlı antik tiyatrosu ile de görülmeye değer bir yerdir.

Altınkum

Didim'in en çok turist çeken noktalarından biridir. Kesintisiz uzunluğu ve mavi bayrak ödülü ile ülkemizin en güzel plajlarından biridir.

Apollon Tapınağı

Didim merkezi ile arasında 2 km mesafe bulunmaktadır. Günümüze gelene kadar, çeşitli doğa olayları ve zamanın etkisi ile bazı bölümlerinde hasar oluşmuştur.Fakat değerinden hiç bir eksilme olmadan varlığını tüm ihtişamı ile sergilemektedir. Didim ziyaretinizde uğramanız gereken eşsiz güzelliklerden bir tanesidir.

Saplı Ada

Akbük ve Altınkum arasında yer almaktadır. Özgün fotoğraf kareleri yakalamak için harika fırsatlar bulacağınız bir yerdir.Merakınızı gidermek için yapmanız gereken yalnızca bir araba kiralamak.Yola çıkmak için tereddüt etmeyin. Pişman olmayacaksınız.
Bunlar dışında Bafa Gölü Tabiat Parkı, Priene Antik Şehri, Manastır Koyu, Milet Müzesi, Akbük, Didyman Antik Kenti gibi Didim'de gezip görülmesi gereken pek çok mekan vardır.
Didim'i gezmek ve keşfetmek için araba kiralama imkanlarından faydalanmak, tüm vaktinize değer katar.

Didim 'de Yapılacak Etkinlikler

Mutlaka "Mavi Bayrak Ödüllü" sahillerinde denize girmeli, tarihi antik şehirler arasında bir gezintiye çıkmalısınız. Ayrıca ağustos ayında Altınkum'da düzenlenen plaj festivaline katılarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Didim 'de Bir Yaz Tatili

Türkiye de tatil denilince ilk akla gelen yerlerden biri olan Didim, turizm ve tarihi yapıları ile de adından söz ettirmektedir. Burada tatil için geçireceğiniz süre içerisinde, mavi bayraklı plajlarının, eğlence mekanlarının keyfini çıkarabilirsiniz.
Kültürel anlamda zengin bir geçmişe sahip olan Didim'de heyecanlı keşifler yapabilir, anılarınızda güzel izler bırakabilirsiniz.
Sevilen bu beldede konaklama konusunda sorun yaşamaz, istediğiniz düzeyde bir otel bulabilirsiniz. Tercihiniz, uygun fiyatlı konaklamadan yana ise, içiniz rahat olabilir, her bütçeye hitap eden bir mekan bulunmaktadır.
Tam bir tatil cenneti olan Didim'de, gezileriniz için Didim araba kiralama şirketi seçenekleri arasından bütçenize ve kullanım tercihinize uygun bir araç bulabilirsiniz. Araç kiralayarak kısıtlı olan tatilinize keyifli bir başlangıç yapabilir, tatil süresince günlerinizi çok daha eğlenceli ve rahat geçirebilirsiniz.
Araba kiralama hizmetini aldığınız andan itibaren, daha rahat bir yolculuk, özgürce bir tatil sizi bekliyor olacak.

Didim'e Nasıl Gidilir?

Didim, İstanbul 'a 635 km, Ankara 'ya ise 690 km uzaklıktadır. İzmir ile Didim arasında 160 km mesafe bulunmaktadır.İzmir Adnan Menderes Havalimanı - Didim şehir merkezi arasındaki mesafe 140 km'dir.İlçe içerisinde ulaşım, toplu taşıma araçları olan otobüs ve minibüsler ile sağlanmaktadır.
Yaz tatilinde Didim'e gitmek için hava yolları ulaşımını tercih edecekseniz, öncelikle İzmir 'e seyahat etmeniz gerekecektir.Adnan Menderes Havalimanı 'nda uçaktan indikten sonra Didim araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak Didim tatilinize başlayabilirsiniz.