Kuşadası

Türkiye'nin ilk turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası, Aydın 'ın en bilinen turistik ilçelerinden bir tanesidir. Denizi, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle her yıl çok yoğun bir şekilde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir.Tatilde bu bölgeyi gezmek istiyorsanız, Kuşadası araç kiralama şirketi size yardımcı olacaktır. Kuşadası rent a car hizmetleri ile ulaşım konusunda sorun yaşamadan istediğiniz her yere gidebilirsiniz.

Kuşadası'nda Gezilecek Yerler

İyon medeniyetinin etkilerinin görüldüğü Kuşadası'nda ilk olarak Milli Park'a gitmelisiniz. Bu parkta 209 kuş türü barınıyor. Denize bağlanan küçük gölcükleri vardır. Dilek tepesine yürüyüş yaparak, tarihi kalıntıları inceleyebilirsiniz. Doğanın insanoğluna miras olarak bıraktığı muhteşem güzellikte bir manzarası vardır.
İlçenin kaynağını oluşturan ve Bizans döneminden kalan kalenin bulunduğu Güvercinada'yı ziyaret edebilirsiniz.
Kuşadası iskelesi yanında yer alan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı tamamen taştan oluşan bir yapıdır.İç kale görünümündeki yapının içinde bir otel ve alışveriş mağazaları da bulunmaktadır.

Dilek yarımadasının girişinde Zeus Mağarası bulunuyor. Mağaranın içinde tatlı suyla deniz suyunun karıştığı bir havuz vardır.. Günün yorgunluğunu atmak ve serinlemek için suya girebilir, şifalı çamurundan çıkarabilirsiniz.

Kuşadası'nın Plajları

Kadınlar plajı, Kuşadası'nın en ünlü ve mavi bayrak ödüllü plajıdır. İlçeye 3 kilometre uzaklıktadır. Doğa ve denizin bütünleştiği patika yollarda yürüyüş yapabilir,ilçenin en eski plajlarından olan Kuştur plajında da denize girebilirsiniz.
Davutlar bölgesi de görmek isteyeceğiniz bir güzelliktedir. Doğa ile iç içe tatil yapmak isterseniz seyahat için yaptığınız plana eklemelisiniz. İlçe merkezine uzaklığı 19 kilometredir.

Günübirlik Ziyaretler Yapabilirsiniz

Kuşadası'nın bir özelliği de turistik beldelere yakın olmasıdır.Yakın çevrede bulunan Efes Harabeleri, Didyma Antik Kenti ve Şirince Köyü gibi yerleri de görmek isterseniz kiralık olarak temin edeceğiniz araçla ulaşmanız fazla vaktinizi almayacaktır.

Kuşadası'na Nasıl Gidebilirsiniz?

Kuşadası'na kendi aracınızla, uçakla veya otobüslerle gidebilirsiniz. Kuşadası'nda liman bulunduğu için, deniz yoluyla da ulaşmanız mümkündür.
Yola, Marmara Bölgesi tarafından çıkacaksanız, İzmir-Aydın güzergahını izleyecek ve sonrasında Kuşadası tabelasını takip edeceksiniz. Diğer bölgelerden hareket edecekseniz, önce Aydın istikameti daha sonra da Kuşadası tabelasını takip ederek ulaşabilirsiniz.
Otobüsle gelmek isterseniz, birçok otobüs firmasının Kuşadası'na seferleri bulunduğu için, aktarmasız olarak Kuşadası terminaline kadar gelebilirsiniz.
Uçakla gelmek istiyorsanız en yakın havaalanı İzmir'de bulunuyor. İzmir'e kadar uçakla gelip, otobüslerle veya araç kiralayarak Kuşadası'na geçebilirsiniz. Kalabalık grupsanız İzmir Adnan Menderes Havalimanı 'nda minibüs kiralama hizmeti alarak, birlikte keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

İzmir Havaalanından Araç Kiralama ve Transfer Hizmeti Seçenekleri

Sizi, havalimanı ya da şehir içi adresinizden alarak gitmek istediğiniz konuma götürmek için verilen hizmetlerden faydalanmak için, araç kiralama ve transfer hizmeti veren iZMiRCAR şirketinden talepte bulunarak rahatlığı tercih edebilirsiniz. Böylelikle, planladığınız saatte havaalanından yola çıkabilir ve geç kalma endişesi yaşamadan, gideceğiniz yere zamanında ulaşabilirsiniz.
Ayrıca, Kuşadası ' na rahatça ulaşmanızı sağlayacak olan bir başka yöntem de İzmir Adnan Menderes Havaalanı 'nında kiralık araç temin etmektir.Bu tercih, sizi gereksiz gecikmelerden kurtararak tatile ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmanızı sağlayacaktır. Uygun fiyatlarla istediğiniz aracı kiralayıp, konforlu bir şekilde tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.
Bu rahatlığı yaşamak için iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi 'ni aramanız ya da web sayfamızdan rezervasyon yapmanız yeterli olacaktır.