Alaçatı - Çeşme

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan Alaçatı, bölgenin en önemli turizm merkezidir. İlgi çeken plajları, sörf yapmak için uygun yapısı, eğlenceli festivalleri ve hareketli gece hayatı, Alaçatı’nın özellikleri arasındadır. Siz de istediğiniz gibi bir tatil yapmak için Alaçatı’da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.
Alaçatı, güçlü rüzgarı sayesinde, sörf yapmayı sevenlerin uğrak mekanlarından biri olarak bilinmektedir. Serin ve aynı zamanda diğer yerlere göre daha az tuzlu bir denize sahiptir.
Adından sıkça bahsedilen denizi ve kumu ile ünlü plajlarında vakit geçirmek, yıl boyunca yaşadığınız stresi ve yorgunluğu üstünüzden atmak için etkili olacaktır. Ünlü plajlarının tadını çıkardıktan sonra yine Çeşme ile özdeşleşen kumrusunu tadabilir, Alaçatı'nın simgelerinden olan tarihi yel değirmenlerinin hemen yanında, huzur veren manzaraya karşı, yorgunluk çayınızı ya da kahvenizi içebilirsiniz.
Aynı zamanda, burada yaşanan hayatın akışına ayak uydurmak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz. Tatil için ayırdığınız zamanın her anına anlam katacak bu yerde, eğlenceli ve de hareketli yaşamın etkisine kapılacaksınız. Her günün ayrı bir keyifle geçeceği Alaçatı'da deniz, kum, güneş konusunda beklentilerinizin üstünde bir tatil yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Alaçatı'da Neler Yapılır, Nereler Gezilir?

Alaçatı, denizi ve rüzgarı ile ne kadar ünlü ise, bir o kadar da yel değirmenleri ile bilinmektedir. Farklı boyutlara sahip olan değirmenler, gün boyu birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. 150 yıllık bir geçmişi olan değirmenler, Alaçatı merkezine çok yakın bir tepe üzerinde bulunmaktadır.
Yılın 330 günü rüzgarlı bir havaya sahip olduğu bilinen kasabada dilerseniz sörf dersleri alabilirsiniz. Denizin keyfini farklı su sporları ile çıkarmak isterseniz sörf iyi bir başlangıç olacaktır.
Alaçatı'nın Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezerken, taş evleri ve bu evleri renk renk süsleyen lavanta çiçeklerini göreceksiniz.Çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız gezintiler, tatil anılarınızda hoş duygular bırakacaktır.
Arnavut kaldırımlı sokakları ile geçmişe yolculuk yapmanızı sağlayan Alaçatı, rengarenk bir duruşa sahiptir. Kasaba küçük olsa da, çevresinde gün boyu gezip görebileceğiniz pek çok doğal güzellik keşfedilmeyi bekliyor.
Ayrıca, Ege 'nin lezzetlerini ve taze sebzelerini bulabileceğiniz Alaçatı pazarı, doğal ürünleri ile olduğu kadar, samimi insanlarıyla da bilinmektedir. Cumartesi günü kurulan Alaçatı pazarının ünü oldukça yaygındır.

Alaçatı İçerisinde Ulaşım Olanakları

Alaçatı, küçük bir kasaba olduğu için, kasaba merkezini yaya olarak keşfetme imkanınız bulunmaktadır. Fakat Alaçatı çevresinde bulunan ve kasaba ile özdeşleşen güzellikleri görebilmeniz için bazı ulaşım araçlarını kullanmak durumundasınız.
Bunun için de kiralık araba temin edebileceğiniz iZMiRCAR Araç Kiralama ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Mutlaka, size uygun bir kiralık araç olduğunu göreceksiniz.

Alaçatı'ya Nasıl Gidilir?

İzmir merkezden yaklaşık 75 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan ise yaklaşık 86 km uzaklıktadır.
Alaçatı 'ya gitmek için şehir içerisinden ulaşım sağlamak isteyenler, otogardan ya da Üçkuyular semtinden hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanarak Alaçatı'ya ulaşabilirler.Alaçatı'ya ulaşım için uçak seyahatini tercih ediyorsanız İzmir Havalimanı 'nı kullanmak durumundasınız. Buradan ulaşım sağlamak için bir kaç yöntem vardır.
Bu bölgeye gitmek için toplu taşıma araçlarını tercih edebilir ya da daha rahat etmenizi sağlayacak başka bir yöntem olan Alaçatı transfer hizmeti ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
Tabi diğer bir yöntem de araç kiralamaktır.Hava limanında bulunan birçok rent a car firması,en iyi seçeneği bulmanız için size yardımcı olacaktır.İzmir Havalimanı araç kiralama şirketlerinden temin edeceğiniz araç, tatilin keyfini çıkarmanız için gerekli olan imkanı sağlayacaktır.
Tercihiniz İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan araç kiralamak olursa, 7 gün 24 saat hizmet veren iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi'ni arayabilirsiniz.Havalimanından hizmet verdiğimiz gibi aynı zamanda şehir içi istediğiniz adrese araç teslimatı da yapmaktayız.