Çeşme Araç Kiralama

Ege Bölgesi'nin incisi İzmir'in en güzel ilçelerinden biri de Çeşme'dir.İzmir'in turistik merkezlerinden biri olan ilçe, yaz aylarında pek çok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Tatil denilince ilk akla gelen yerler arasında olan ilçeyi ve çevresini gezmek için, Çeşme'de araba kiralamak iyi bir fikir olacaktır.
Özellikle yaz aylarında oldukça yoğunluğa sahip olan ilçeye ulaşım sağlama konusunda ortaya çıkan sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için Çeşme araç kiralama hizmeti veren iZMiRCAR Araç Kiralama ile iletişime geçebilirsiniz.
Çeşme tarihi, doğası, tertemiz ve mavi bayraklı plajları ile yalnızca İzmir 'in değil Türkiye 'nin de en önemli turistik bölgelerindendir.Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Çeşme'de yaz sezonu oldukça hareketli ve eğlenceli geçmektedir. Çeşitli festivallerinin olması nedeniyle de insanların sıkça uğradığı bu güzel ilçe, sahil bölgesi olması özelliğiyle de İzmir'in en sevilen yerlerindendir.
Çeşme, aynı zamanda çevresinde bulunan tarihi mekanları ile de tatile farklı bir boyut kazandırıyor.
Çeşme, ismini tarihi çeşmelerinden almaktadır. Bu çeşmelerin bir çoğu yok olmasına rağmen bazıları günümüzde hala varlıklarını korumaktadırlar.

Çeşme'nin Başlıca Koy ve Plajları

Ilıca Plajı
İki km olan kumsalı ve sıcak deniz suyu ile bilinmektedir. Denizden gelen termal suları ile bölgedeki plajlar, sıcak su sevenler için oldukça uygundur. Ayrıca diz boyunu geçmeyen sığ suları ile küçük çocukların daha güvenli ve eğlenceli vakit geçirmelerine imkan sağlamaktadır.
Şifne Plajı
Şifne Plajı da sıcak deniz suyu ile ilgi görmektedir. Çeşme 'ye yaklaşık 5 km mesafededir.
Boyalık Koyu
Beş km uzunluğuyla Çeşme 'nin ziyaret edilmesi gereken plajlarındandır.
Pırlanta Plajı
Çiftlik Köy 'de bulunan plaj, Çeşme merkeze yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Doğal yapısı ve berrak suyu ile görülmesi gereken plajları arasındadır. Yine bu plaj da sığ suyu sayesinde küçük çocuğu olan aileler için tercih edilebilir.
Altınkum Plajı
Adı gibi altın renginde kumsalı vardır. Çeşme merkezden yaklaşık 10 km uzaklıktadır.
Ildırı Plajı
Çeşme merkeze yaklaşık 22 km mesafede olmasına karşın gidilmeye değer bir doğaya sahiptir.
Aya Yorgi Koyu
Bölgenin en ünlü eğlence mekanlarına sahip olması sebebiyle oldukça hareketlidir.
Dalyan-Sakızlı Koy
Huzurlu bir tatil arıyorsanız Çeşme'ye uzaklığı 4 km olan bu plajı tercih edebilirsiniz.
Eşek Adası
Rüzgarsız ve temiz koylarıyla bilinmektedir. Adaya tekne turları ile ulaşım mevcuttur. Adını, adada yaşamını sürdürmekte olan eşeklerden almıştır.

Zengin Konaklama Seçenekleri

Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra konaklama seçenekleri ile de oldukça dikkat çekmektedir. Rüzgarı ile sörfçüler için vazgeçilmez mekanlardan biri olan Çeşme'de lüks butik oteller olduğu gibi mütevazı konaklama avantajlarına sahip otel-pansiyonlar da mevcuttur. Her bütçeye uygun seçenekler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Çeşme'de Huzur Dolu Bir Tatil

Festivalleri, mavi bayraklı plajları ile ünü tüm dünyaya yayılan Çeşme, sizlere hem eğlenceli hem de huzur dolu bir tatil vaat etmektedir.Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçede, yaz boyunca deniz suyunun sıcaklığı da 20 derecenin üzerinde olmaktadır.
Sadece yaz aylarında değil, ılıman iklimi sayesinde tüm yıl boyunca ziyaret edebileceğiniz Çeşme, doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle Çeşme Kalesi bunlardan sadece bir tanesidir. İlçeye hakim konumda olan kale, 1508 yılında II. Beyazıt tarafından yaptırılan bir eserdir. Aynı zamanda Uluslararası Çeşme Müzik Yarışması bu kalede düzenlenmektedir.

Deniz ve Kültür Tatili Bir Arada

Erythrai Antik Kenti ise tarih meraklılarına muazzam bir keşif fırsatı sunmaktadır. Antik çağın Oniki İyon şehrinden biri olma özelliğine sahip olan antik kent, tarih sayfalarında keşif yapmanıza imkan tanıyacaktır.
Deniz olmadan yapamam diyenlerdenseniz Çeşmeye 10 km uzaklıktaki Altınkum plajına mutlaka uğramalısınız. Çeşmede bunca gezilecek yer varken ulaşım konusunu dert etmenize hiç gerek yok. İzmir Adnan Menderes Havaalanı 'nda tercihinize ve bütçenize göre bir araba kiralamak için iZMiRCAR Rent a Car Şirketi ile iletişime geçebilir, sizin için en uygun aracı kolaylıkla temin edebilirsiniz.
Çeşme, keşfedilmek için tüm güzellikleri ile sizleri bekliyor.

Çeşme'ye Ulaşım Seçenekleri

İzmir - Çeşme arası yaklaşık 86 km,
İzmir Adnan Menderes Havalimanı - Çeşme arası 95 km'dir.
İzmir'den Çeşme'ye gitmek için kullanacağınız yöntemlerden bir tanesi toplu taşıma araçlarını tercih etmektir. İzmir Otogarı'ndan veya İzmir Havalimanı 'ndan otobüse binerek direkt gidebilir ya da şehir içerisinden kalkan, belediyeye ait otobüsler ile iki araç değiştirerek ulaşabilirsiniz.
Çeşme'ye gitmek için şehirler arası taşımacılık hizmeti vermekte olan otobüs şirketleri ile de ulaşım sağlamak mümkündür. İlçenin sahip olduğu otogara Ankara, İstanbul ve bir çok şehirden otobüs seferleri mevcuttur.
Çeşme 'nin Ankara ile arasında 680 km,
İstanbul ile arasında ise 650 km mesafe bulunmaktadır. İzmir Havalimanından Çeşme 'ye gitmek için şoförlü araç kiralama imkanlarından faydalanabilir, havalimanı transfer hizmetleri ile rahat bir şekilde dilediğiniz adrese ulaşım sağlayabilirsiniz.
Uçak yolculuğu yaparak İzmir'e gelecekseniz İzmir havalimanından Çeşme'ye gitmek için tercih edebileceğiniz diğer bir yöntem de İzmir'de araç kiralama yolunu seçmektir.İzmir Havalimanı'nda araba kiralama hizmeti vermekte olan iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi'nden kiraladığınız araç ile daha kolay bir ulaşım sağlayabilir ve kiraladığınız arabayı istediğiniz yerden teslim etme-alma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.