İzmir Seferihisar Araç Kiralama

Seferihisar, İzmir’in en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda,ülkemizin "sakin şehir - Citta Slow" ünvanını alan ilk yerleşim yeridir. Rahat bir ulaşım sağlayarak bu şirin ilçeye seyahat etmek isterseniz, Seferihisar araç kiralama hizmetini tercih etmelisiniz. İzmir Havalimanı Araç Kiralama taleplerinizi günün her saati karşılıyoruz.
Son yıllarda ünü hızla yayılan ve her geçen gün artan ziyaretçisiyle, kış aylarında bile -özellikle hafta sonu- çok hareketli olmaktadır. Sığacık Kalesi çevresinde bulunan çay bahçesi ve restoran gibi işletmelerin cumartesi, pazar günleri aşırı yoğunluk yaşadığı görülmektedir.
Seferihisar sınırları içerisinde yer alan Sığacık Kalesi, Selçuklular döneminden kalmış bir yapıdır. Zaman içerisinde bir çok doğa olayından olumsuz etkilenen yapı, Osmanlı döneminde onarılmış ve bugünkü haline getirilmiştir. Kale içerisinde kurulmuş olan şehir günümüzde hala varlığını korumaktadır.
Seferihisar 'ın yine tarihi değerlerinden biri olan ve 12 İyon Kenti arasında anılan Teos Antik Kenti'nin, M.Ö 2000'li yıllara dayanan bir geçmişi olduğunu düşünecek olursak, beldenin oldukça zengin bir kültürel geçmişe sahip olduğunu tahmin edebiliriz.

Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Teos Antik Kenti
Lebedos Antik Kenti
Heraklia Antik Kenti
Myonnesos Adası
Karaköse Harabeleri
Kasım Çelebi Medresesi

Seferihisar'da Gezilecek Yerler

Sığacık Köyü : Şirin ve kendine özgü mimarisi olan bir balıkçı köyüdür. Sığacık Kalesi'nin çevresine kurulmuştur.
Her pazar günü Sığacık Kalesi içerisine kurulan pazarda, köylülerin ürettiği ürünler satılmaktadır. Meyve, sebzenin yanı sıra, el yapımı yemek çeşitleri de bulabilirsiniz. Ege otlarına meraklıysanız, bu pazarda fazlasıyla bulabilirsiniz. Yalnızca gezmek için bile olsa görmenizi tavsiye ederiz.
Sualtı dalma ve zıpkın balıkçılığı yapmak veya yatla koyları gezmek istiyorsanız köyü ziyaret edebilirsiniz.
Gödence Köyü : Üzüm bağları, zeytin ve meyve bahçeleriyle çevrili yemyeşil bir köydür. Ev yapımı zeytinyağı veya şarap satın alabilirsiniz.
Teos Antik Kent : Tarihi M.Ö 1000 yıllarına kadar uzanıyor. Şarap Tanrısı Dionysos Tapınağı antik kentin en büyük tapınağıdır.
Lebedos : Tarihte kurulan 12 İyon Kentinden biri olan antik kenttir. Ürkmez beldesinde bir tepe üzerine kuruludur. Kültür geziniz için ideal bir yerdir.
Karakoç Kaplıcaları : İlçe merkezine 17 km uzaklıktadır. Romatizma, mide ve bağırsak ile ilgili rahatsızlıklara oldukça iyi gelmektedir. Roma Hamamı'na da ev sahipliği yapan bu yerde, hem gezip hem de şifa dolu bir gün geçirebilirsiniz.
Seferihisar Plajları : Akkum, Akarca ve Ekmeksiz adında önemli plajları vardır. Önde masmavi denizi, doğal plajı ve arkada yemyeşil doğasıyla muhteşem bir görüntü veren Akkum, İzmir şehir merkezine yakın olması nedeniyle, hafta sonu denize girmek isteyen İzmirliler ile dolup taşmaktadır.

Seferihisar Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezi ile Seferihisar arasındaki mesafe 48 km 'dir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Seferihisar arası ise 54 km 'dir.
İzmir'e uçakla geldiyseniz ve planınız Seferihisar'a gitmek ise,İzmir araç kiralama firmalarından olan iZMiRCAR Araç Kiralama ile iletişime geçerek bir araba temin edebilir ve seyahatinizi keyifle yapabilirsiniz. İlçe ve çevresinde gezinti yapmak istiyorsanız,Seferihisar araç kiralama seçeneğini tercih etmek, size tatiliniz için gerekli rahatlığı sağlayacaktır. Böylece hiçbir ayrıntıyı ve güzelliği kaçırmadan tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.