İzmir Selçuk Araç Kiralama

Eski çağların liman kenti olarak bilinen Selçuk ilçesi, birçok tarihi dokuyu bünyesinde barındırarak bu anlamda dünya merkezlerinden biri olmuştur.
Bu zengin tarihin her detayını görmek için Selçuk araç kiralama şirketi ile iletişime geçebilir ve tarih kokan mekanlarda zaman yolculuğuna başlayabilirsiniz.
İlçeyi ziyaret etmek ve konaklamak için İzmir'e uçakla geliyorsanız, İzmir Adnan Menderes Havalimanı 'nda, iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi'nden temin edebileceğiniz araba ile Selçuk'a rahatça ulaşabilirsiniz.
Bir çok medeniyete kucak açan bu şirin ilçemiz, dünyanın en büyük açık hava müzeleri arasında yer almaktadır. Sokaklarında gezintiye çıkmak sizi binlerce yıl öncesine götürecektir. Adeta her köşesinde ayrı bir kültürel yapı ile karşılaşacağınız ilçede tarihe doyacaksınız.

Selçuk'ta Gezilecek Yerler

Bölgede bir hayli tarihsel yapı vardır. Bunların tamamını görmek isterseniz en az birkaç güne ihtiyacınız olacaktır.
Selçuk denilince akla ilk olarak Efes Antik Kent gelmektedir. Dünya miras listesinde yer alan bu antik kent 8 kilometrelik bir alana yayılan dönemin kültür, din ve ticaret merkezidir. Burada dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağını, Büyük Tiyatro, Arkadiane Caddesi ve Stadyum gibi yapıları gezebilirsiniz. Eğer çok eski dönemlerden kalan eserlere karşı ilgiliniz var ise, Selçuk tam da size göre bir yer. Yukarıda belirtilen muhteşem yapıların dışında, ilçede çok daha fazlası sizi bekliyor. Tarihsel anlamda beklentilerinizi kesinlikle karşılayacaktır.

Selçuk (Ayasuluk) Kalesi

Bizans döneminden kalma bir yapıdır. Ayasuluk adı ile anılan bu yapı 1914 yılından itibaren Selçuk Kalesi ismini almıştır. Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine şahit olan bu eser, kültürel anlamda büyük önem taşımaktadır.

Meryem Ana Evi

Küçük bir kilise olan bu yapı, Hıristiyan âleminin kutsal ziyaret yeridir. Restore edilerek günümüze kadar taşınan bu yapıdaki ince işçilikleri inceleyebilirsiniz.

Yedi Uyuyanlar Mağarası

Roma döneminde, yedi gencin kaçıp saklandıkları bu mağarada iki kilise ve birçok mezar bulunuyor. Yedi Uyuyanlar, bir efsaneye dayanmaktadır. Efsaneye göre, M.Ö 450 yıllarında, acımasız davranışlara maruz kalmamak için kaçıp saklanma ihtiyacı duyan 7 hristiyan genç insanın, bir mağaraya sığındıkları ve burada uyumaları sonucu 700 yıl sonra uyandıkları anlatılmaktadır.
Siz de burayı görmek isterseniz,İzmir 'de araba kiralama imkanlarından faydalanarak Yedi Uyuyanlar Mağarası'nı keşfedebilir, tatil gezintinizi dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
Her köşesi tarih kokan Selçuk'ta St. John Kilisesi, Arkeoloji Müzesi ve İsa Bey Camii 'ni de ziyaret edebilirsiniz.

Kum ve Denizin Tadını Çıkarın

Selçuk'a kadar gelip de denize girmemek olmaz.İlçeye 8 kilometre uzaklıktaki Pamucak Plajı, Türkiye'nin en uzun plajlarındandır.Mavi bayrağa sahip plajda, sadece denize girmekle kalmayıp, su sporları da yapabilirsiniz.Yeşil ve mavinin bütünleştiği bu yerde kamp da kurabilirsiniz.

Köy Pazarlarını Gezebilirsiniz

Kültür erozyonuna uğramamış Şirince gibi köyleri ziyaret edip, kültür mirasımızı inceleyebilirsiniz.Taş döşeli sokaklarda gezerek tarihe bir yolculuk yapabilirsiniz. Temiz havası ve doğal yapısı ile Şirince 'yi gezmek, size huzur verecektir.Organik ve kendi üretimleri olan ürünlerden alabilir, köy kahvaltısı ve yemekleri yiyebilirsiniz.Zeytinyağı ve şarap üretiminin de yapıldığı bu beldede organik ürünlerden satın alabilirsiniz.

Selçuk'a Ulaşım Yöntemleri

İzmir - Selçuk arası yaklaşık 80 km,
İzmir Adnan Menderes Havalimanı - Selçuk arası ise yaklaşık 62 km'dir.
İzmir'in ilçesi olan Selçuk'a ulaşım için, şehir otogarından kalkan otobüs ve minibüsler mevcuttur.
Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Selçuk'a kadar uzanan metro ağı sayesinde bu ulaşım yolunu da tercih edilebilirsiniz.
Diğer ulaşım yöntemleri:
Havaalanında ve şehir merkezinde bulunan İzmir araç kiralama firmasından kiralayacağınız araç ile bütün tarihi dokuyu ve güzellikleri gezebilirsiniz.iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi'nden rezervasyon yapmak, güvenilir kiralık araçla dilediğiniz gibi bir tatili yaşamanızı sağlayacaktır.
Araç kiralamak yerine, şoförlü olarak hizmet verilen transfer seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda, İzmir Havalimanı 'nda karşılanarak Selçuk'a transfer yolu ile ulaşımınız sağlanmaktadır.