Şirince Köyü

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince, adı gibi şirin bir yer olmasından dolayı, oldukça ilgi gören bir köydür.Bu şirin köyde vakit geçirmek ve aynı zamanda bölgeyi gezmek isteyen tatilciler, Şirince'de araç kiralamayı tercih ediyorlar. Seyahatinizi sıkıcı yolculuklar olmadan yapmanız için, İzmir 'de araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Yeryüzündeki cennet olan Şirince'yi görmek için araç kiralamak iyi bir tercih olacaktır. Dört mevsim güzelliğini koruyan Şirince'de birkaç gün konaklamak ya da sadece gün içerisinde zamanın tadını çıkarmak isteyenler araç kiralama yoluna başvurarak diledikleri gibi vakit geçirebilirler.
Siz de doğanın sunmuş olduğu bu eşsiz huzuru hissetmek istiyorsanız, hafta sonu kaçamağı yaparak, aradığınızı Şirince'de bulabilirsiniz. Günümüzde, hala özgün mimarisi ile dikkat çekmekte olan ve görülmeye değer kültürel dokusu ile konuklarını karşılayan bu köyde zaman geçirmek size iyi gelecektir.

Şirince'de Gezilecek Yerler

Taş Mektep : 1906 yılında yapılan bina 1990 'lı yıllara kadar eğitim kurumu olarak hizmet vermiştir. Şu an müze olarak da kullanılmakta olan binada, eski dönemdeki öğrencilere ait bilgi ve fotoğraflar sergilenmektedir.
St. John Baptist Kilisesi : 1805 yılında yapılan kilise, Şirince 'nin ilgi gören tarihi miraslarından bir tanesidir.
Çarşı : Neredeyse tüm gün hareketlilik yaşanan çarşının, tarihi yapısından uzaklaşmayan sokaklarını keşfetmek size huzur verecektir. Ayrıca Şirince mutfağının çeşit çeşit yemekleri ve tatlarını da burada bulabilirsiniz.
Dünyanın pek çok ülkesinde bilinen Şirince Köyü'nün bir çok gezilecek yeri vardır.
Aziz Nesin'in oğlu olan Ali Nesin tarafından bizzat kurulan Nesin Matematik Köyü, hem yabancı hem de yerli misafirleri konuk etmektedir. Şirince'de bulunan kiliseler, yabancı turistleri büyülemekte ve turistlerin ziyaretleri için oldukça özel bir anlama sahip olmaktadır.
İzmir de doğa ile iç içe, temiz hava ve doğa manzarası arayanlar, kuşkusuz bölgenin en çok bilinen köylerinden Şirince Köyü'ne konuk olmaktadır. Şirince Köyü 'nün doğallığının yanında, sevdikleri ile birlikte hafta sonu kahvaltı keyfi yaşamak isteyen insanlar burada huzur bulmakta ve ziyaretleri süresince eğlenceli dakikalar geçirmektedirler.
Siz de burada vakit geçirmek için, İzmir oto kiralama şirketinin sunduğu hizmetlerden faydalanarak, ünü dünyaya yayılan Şirince Köyü ile tanışabilirsiniz.
Eski tip sokaklarıyla da dikkat çeken Şirince'de, sokak aralarını gezmek de ayrı bir zevk vermektedir. Önemli antik kentlerinden olan Efes Antik Kenti 'de mutlaka ziyaret edilmeli ve eşsiz tarihi yapılar görülmelidir. Tarih meraklıları için Şirince, ideal seyahat yerleri arasında bulunmaktadır.

Şirince'de Şehir İçi Ulaşım

Şirince Köyü 'nün İzmir şehir merkezi ile arasında 85 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile arasında ise 68 km mesafe vardır.
Şehir içi ulaşım genellikle minibüs ile sağlanmaktadır.
Vaktini dolu dolu geçirmek isteyenler için, Şirince 'de araç kiralamak vazgeçilmez bir tercihtir.
İzmir 'e hava yolu taşımacılığını tercih ederek gelenler, genellikle seyahate çıkacakları tarihten bir süre önce araç kiralama rezervasyonu yaparak, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaştıklarında hazır bir şekilde beklemekte olan kiralık araba ile gitmek istedikleri yere zaman kaybetmeden ulaşmaktadırlar.