İzmir Urla Araç Kiralama

İzmir'in ilçelerinden biri olan Urla, yarımada şeklinde ve İzmir şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunuyor. Ege'nin en şirin tatil beldelerinden biri olan ilçenin küçük köylerindeki tarihi doku, günümüze kadar büyük ölçüde korunmuştur. İlçeye bağlı tüm bu köy ve plajları ziyaret etmek için Urla araç kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ortalama 1 saat uzaklıkta bulunan Urla'ya gitmek için İzmir araç kiralama hizmetlerini tercih ederek beldeye rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Temiz denizi ve sakin havasıyla tatilcilerin ilgisini çeken bu beldenin sakinleştirici bir etkisi vardır. Her ziyaretinizde ayrı bir keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Pırıl pırıl denizi ile yeşil ve mavi renk uyumunun güzel bir örneğini sergileyen bu yer, çok eski çağlara dayanan tarihi ile de dikkat çekiyor.
Yaz aylarında özellikle hafta sonları, aktivite ve eğlencenin bol olduğu bu yerde, her adımda karşınıza çıkan kafe ve buna benzer mekanlarda yer bulmakta zorlanabilirsiniz.
Kış aylarında doğal olarak sessizlik hakimdir. Soğuk kış günlerinde ayrı bir güzelliğe bürünen ilçeyi ziyaret eden İzmirliler, şehirden uzakta deniz havasının tadını çıkarıyor.
Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Urla'da Gezilecek Yerler

Tarihi köyleri, huzurlu atmosferi, lezzetli yemekleri ve ılıman iklimi ile Urla her mevsim ziyaret edilebilecek bir tatil beldesidir. Urla eski bir liman kentidir. Keşfedilmeyi bekleyen birçok tarihi ve doğal güzellik var. Beldede gezilecek yerlerden bazıları şu şekildedir:
- Karantina Adası: Urla sahiline 500 metre mesafede bulunan ada, MÖ 225 yılında Büyük İskender tarafından yaptırılan bir yol ile Urla'ya bağlanmıştır.
18. yüzyılda Asya ve Avrupa vebası, kolera gibi hastalıkların bulaşmasını önlemek için hastalar bu bölgede tedavi ediliyordu.
- Bademler Köyü: İzmir'in bilinen köyleri arasında yer alan bu köy, Yörükler tarafından kurulmuştur. Muhteşem doğasının yanı sıra köyde bir de tiyatro bulunuyor.
Bunların yanı sıra Çeşmealtı, Malgaca Kaplıcaları, Demirci Koyu, Necati Cumalı Anıt ve Kültür Evi, Klazomenia Antik Kenti, Sanat Sokağı, Barbaros Köyü, Güvendik Tepesi gezilecek yerler arasındadır.

Urla'da Yapılacak Etkinlikler

Çeşmealtı'dan 12 adaya günübirlik turlara katılabilir, tarihi ve doğal güzellikleri görmek için ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Urla Enginar Festivali, Ot Festivali, Bağ Festivali ve Sanat Günleri olarak bilinen etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Urla'da Ulaşım

Beldede ulaşım genellikle halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Küçük bir yerleşim yeri olması nedeniyle Urla'yı dolaşmak keyifli bir seçenektir.
Elbette sizi daha rahat ettirecek bir araç kiralamak, kendinizi kısıtlamadan özgürce seyahat etmenizde önemli bir etken olacaktır.
iZMiRCAR Araç Kiralama Firması olarak; Kiralamak istediğiniz aracı Urla'da adresinize teslim etme hizmetini de sağlamaktayız.

Urla Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Urla, İzmir merkeze yaklaşık 38 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 55 km uzaklıktadır.
Ulaşım sağlamanın birkaç yöntemi vardır.
Şehir merkezinde belediyeye ait toplu taşıma araçlarını ya da Üçkuyular'dan kalkan toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.
Ayrıca Karşıyaka'dan Urla'ya kadar uzanan vapur seferleri de mevcuttur. Mayıs ayında başlayan bu seferler günde bir gidiş ve bir dönüş olarak hizmet veriyor. Karşıyaka'dan saat 09:15'te kalkan vapur, önce Konak'tan sonra Güzelbahçe'den yolcu alarak son durak olan Urla'ya varmaktadır.
Vapurun dönüş için hareket saati 21:00'dir.

Diğer bir yöntem de transfer hizmetlerinden yararlanmaktır. Havalimanından Urla'ya transfer hizmeti ile gitmek isterseniz, günün her saatinde sizi bekleyen araç ve şoför uçağınız indiğinde sizi istediğiniz adrese götürerek güvenli ve konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlar. Sizde bu konforu yaşamak istiyorsanız transfer hizmetlerini tatil planınıza dahil edebilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarını kullanarak seyahat etmek, zamanı verimli kullanmak için geçerli bir yöntem değildir. Değerli zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak yöntem araç kiralamaktır. Şehri gezmek için araba kiralama hizmeti sunan firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Havalimanına iner inmez alacağınız bu hizmet çok daha rahat ve eğlenceli bir tatil yapmanız için gerekli imkanı sağlayacaktır. Tatilinizin başladığı andan itibaren tüm yolculuklarınızı dilediğiniz gibi planlamak sizin elinizde... İyi tatiller dileriz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan araç kiralamak çok kolay. 7 gün 24 saat hizmet veren iZMiRCAR Araç Kiralama 'yı aramanız ya da web sitesi üzerinden rezervasyon yaptırmanız yeterlidir.