İzmir Urla Araç Kiralama

İzmir'in ilçelerinden biri olan Urla, yarımada şeklinde ve İzmir şehir merkezine 35 km mesafede yer almaktadır. Ege'nin en şirin tatil beldelerinden biri olan ilçenin küçük köylerinde bulunan tarihi doku, günümüze kadar büyük oranda korunmuştur. İlçenin tüm bu köy ve sahillerine yapacağınız ziyaretler için Urla araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı 'ndan ortalama 1 saatlik mesafede olan Urla 'ya gitmek için, İzmir araba kiralama hizmetlerini tercih ederek, konforlu ve hızlı bir şekilde beldeye ulaşım sağlayabilirsiniz.
Tertemiz denizi ve sakin havası ile tatilcileri kendine çekmekte olan bu beldenin insana huzur veren bir etkisi vardır. Her ziyaretinizde ayrı bir keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Pırıl pırıl denizi ile birlikte, yeşil ve mavi renk uyumunun güzel bir örneği olan bu yer aynı zamanda antik çağlara kadar uzanan tarihi ile de ilgi çekmektedir.12 İyon Kenti arasında anılan Klazomenai Antik Kenti 'nin kalıntılarına günümüzde hala rastlanmaktadır.
Yaz aylarında, özellikle hafta sonu, hareketin ve eğlencenin bol olduğu bu yerde, adım başı karşınıza çıkan kafe ve bunun gibi mekanlarda yer bulmakta zorlanabilirsiniz.
Kış aylarında ise doğal olarak sessizlik hakim sürmektedir. Soğuk kış günlerinde de farklı bir güzellikte olan ilçeyi ziyaret eden İzmirliler, şehirden uzak, deniz havasının tadını çıkarmaktadır.
Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Urla'da Gezilecek Yerler

Tarihi köyleri, huzurlu atmosferi, lezzetli yemekleri ve ılıman iklimi ile Urla, dört mevsim ziyaret edilebilir bir tatil beldesidir. Urla, eski bir liman kentidir. Keşfedilmeyi bekleyen pek çok tarihi ve doğal güzelliği bulunmaktadır. Belde de gezilecek yerlerden bazıları şu şekildedir:
- Karantina Adası: Urla sahiline 500 metre uzaklıkta yer alan ada, MÖ 225 yılında Büyük İskender tarafından yaptırılan yolla, Urla'ya bağlanmıştır.
18. Yüzyılda Asya ve Avrupa vebası, kolera gibi hastalıkların bulaşmasını önlemek amacıyla, hastalar bu alanda tedavi edilmiştir.
- Bademler Köyü: İzmir'in tanınmış köyleri arasında yer alan bu köy, yörükler tarafından kurulmuştur. Muhteşem doğasının yanı sıra, köyün içerisinde tiyatro da bulunmaktadır.
Bunların yanında Çeşmealtı, Malgaca İçmeleri, Demirci Koyu, Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi, Klazomenia Antik Kenti, Sanat Sokağı, Barbaros Köyü, Güvendik Tepesi de gezilip görülmesi gereken mekanlar arasında yer almaktadır.

Urla'da Yapılacak Etkinlikler

Çeşmealtı'ndan 12 adalara günübirlik düzenlenen turlara katılabilir, tarihi ve doğal güzellikleri görmek için ilçeyi gezebilirsiniz.
Ayrıca, Uluslararası Urla Enginar Festivali, Ot Festivali, Bağ Bozumu Şenliği ve Sanat Günleri olarak bilinen etkinliklerine de katılarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Urla'da Ulaşım

Belde de genel olarak halk otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Küçük bir yerleşim yeri olması sayesinde, Urla'yı yürüyerek gezmek keyifli bir seçenektir.
Tabii yine de daha rahat etmenizi sağlayacak olan bir araç kiralamak, kendinizi kısıtlamadan özgürce seyahat etmenizde önemli bir etken olacaktır.
iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi olarak; kiralamak istediğiniz arabayı, Urla 'da adresinize teslim etme hizmeti de vermekteyiz.

Urla Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Urla, İzmir merkezden yaklaşık 38 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan ise yaklaşık 55 km uzaklıktadır.
Ulaşım sağlamak için bir kaç yöntem vardır.
Şehir merkezinde belediyenin toplu taşıma araçları ya da Üçkuyular'dan kalkan toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.
Ayrıca, yaz aylarının gelmesi ile birlikte, Karşıyaka'dan hareket ederek Urla'ya kadar giden vapur seferleri de başlamıştır. Mayıs ayında başlayan bu seferler, günde tek gidiş ve tek dönüş olarak hizmet vermektedir. Karşıyaka 'dan 09:15 'de kalkan vapur, önce Konak sonrasında ise Güzelbahçe 'den yolcu alarak, son durak olan Urla'ya varacaktır.
Vapurun dönüş için kalkış saati 21:00 'dır.

Diğer bir yöntem de transfer hizmetlerinden faydalanmaktır.Havalimanından Urla 'ya transfer hizmeti ile gitmek isterseniz, günün herhangi bir saati, uçağınız iniş yaptığında sizi bekleyecek olan araç ve şoför, güvenli ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayarak, sizi dilediğiniz adrese ulaştıracaktır. Siz de bu rahatlığı yaşamak isterseniz, tatil planınıza transfer hizmetlerini de ekleyebilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarını kullanarak seyahat etme yöntemiyle zamanı verimli kullanmanız pek mümkün değildir. Değerli zamanınızı en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacak olan yöntem araba kiralamaktır. Şehri gezmek için,kiralık araba temin edebileceğiniz şirketin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Havalimanına indiğiniz anda alacağınız bu hizmet ile, tatilinizi çok daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Tatilinizin başlangıç tarihinden birkaç gün önce yaptıracağınız rezervasyon ile, şehre indiğinizde aracınızı anında alabilir,araç kiralama hizmetleri yardımıyla, seyahatinizi daha kolay bir şekilde planlayabilirsiniz. Değerli olan zamanınızı yollarda harcamaz ve tüm vaktinizi keyifli bir tatil geçirmeye ayırabilirsiniz.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan araç kiralamak çok kolaydır.Yapmanız gereken tek şey "7 gün 24 saat" hizmet vermekte olan iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi'ni aramak ya da web sayfası üzerinden rezervasyon yapmaktır. Evet, işte bu kadar...Aracınız hazır. İyi tatiller dileriz.