Dalaman

Muğla'nın Dalaman ilçesi, turizm açısından bölgenin en çok tercih edilen yerlerindendir. Doğası,tekne turları,kültürel yapıları ve tertemiz havası ile burası sizi büyüleyecektir. Tatilde amacınız, bilinen her yeri görmek ve keşif yolculukları yapmak ise Dalaman'da araç kiralamak size yardımcı olacaktır.Dalaman Havalimanı araç kiralama şirketi, tatilde rahat etmeniz için size uygun bir araç temin edecektir.

Tatil tercihinizi Dalaman'dan yana kullanmak isterseniz, doğa ile iç içe geçireceğiniz, bir an bile sıkılmayacağınız günlere hazır olun. Mükemmel bir seçim yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Dalaman 'a Ulaşım

35 bin nüfusa sahip olan Dalaman 'ın Muğla ile arasındaki mesafe 88 km ve yaklaşık 1 saat 35 dakikada ulaşılmaktadır. Dalaman Havalimanı 'ndan merkeze ulaşma süresi ise yaklaşık 11 dakikadadır.
Dalaman Havalimanı araba kiralama imkanlarından yararlanarak, dilediğiniz gibi gezer, doğanın sunmuş olduğu tüm güzellikleri keşfedebilirsiniz.
Turizm merkezi olan bu ilçe, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek, yaz aylarında nüfusunu oldukça arttırmakta, mükemmel doğasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

Dalaman'da Gezebileceğiniz Yerler

Dalaman Çayı
Rafting tutkunlarının mekanı olan bu çay, yaz aylarında birçok müsabakaya ev sahipliği yapıyor.

Sarsala Koyu

Bu koyun en önemli özelliği orman ve denizi bir araya getirmesidir. Koy, berrak denizi ve tertemiz havası ile tatilcilerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Sarıgerme Plajı

Türkiye'nin en ünlü plajlarından biridir. Yaz aylarında çok kalabalık olan bu plaj, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olarak bilinmektedir.

Bedri Rahmi Koyu

Ressam Bedri Rahmi'nin, kayalarına resim çizdiği bu koy, bu sebeple O'nun ismini almıştır. Sakin ve huzurlu doğası ile en sevilen koylardan bir tanesidir.

Ekincik Koyu

Dalaman'ın en ünlü koylarından biridir. Bölgeyi ziyaret etmeniz halinde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Günlüklü Koyu

Dalaman'a geldiğinizde doğal güzellikleri gezeceğim diyorsanız buraya uğramayı unutmayın. Orman ile denizin birleştiği bu yer, tatilinize anlam katacaktır. Dalaman'ın en çok tercih edilen yerlerinden biridir.

Kapıdağ Yarımadası

Tarihi kalıntıların yer aldığı bu yarımada, kültür eserlerine meraklı turistlerin uğrak yeri olmaktadır. Burada tatil ve arkeolojik gezinin tadını çıkarabileceğiniz anlar sizi bekliyor.

Hippokome Antik Kent

Kültürel mirasın güzel örnekleri burada da mevcuttur. Dalaman merkeze 30 km uzaklıkta olan eserleri yalnızca fotoğraflardan görmek olmaz. Yakınında bulunarak tarihi hissetmelisiniz.

Oktapolis Antik Kent

Likya Kaya Mezarları'nın bulunduğu bu yer, gezilecek tarihi mekanlar arasında yer alıyor.

Buraları da Görmek İsteyebilirsiniz:

Delikli Kavak, Ardıçlı Tepe, Antik Demirciler Çarşısı, Asma Eski Köprü, Dalyan Antik Kent ve Dalyan Pazarı gibi bir çok mekan sizleri beklemektedir.
Bütün bu gezilecek mekanları gezmek, görmek ve tatilinize dair harika anılar yaşamak istiyorsanız, rahat ulaşım için sıklıkla kullanılan araba kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.Dalaman oto kiralama seçeneklerimizi, fiyat uygunluğu ve araç marka modelleri bakımından değerlendirerek, günlük ve aylık olarak kiralayabilirsiniz.
Dalaman Havalimanı araba kiralama hizmeti veren firma olarak iZMiRCAR Araç Kiralama Şirketi, dört mevsim hizmetinizdedir. İyi bir tatil geçirmeniz için buradayız.