Dalaman Havalimanı Araç Kiralama

Dalaman Havalimanı, Muğla ilinin 35 bin nüfuslu küçük bir ilçesi olan Dalaman'da yer almaktadır.Dalaman Havalimanı 'nda, araç kiralama şirketi aracılığıyla yapacağınız kiralama işlemi, tatil gezilerinizi daha rahat planlamanıza ve keyifle gezmenize yardımcı olacaktır. Dalaman 'da tatil yapmak için ulaşım yöntemi olarak hava yolu taşımacılığını seçecek olursanız, Dalaman Havalimanı 'nda araç kiralama imkanlarından yararlanmak çok kolay olacak.Uçaktan indiğinizde sizi bekleyen kiralık arabayı hemen teslim alarak, tatile iyi bir başlangıç yapmış olursunuz.
Dalaman Havalimanı, bu bölgedeki turistik alanlara en yakın konumunda yer aldığı için, ilçeye ve çevresine hava yolu ulaşımı ile gitmek isteyenler özellikle burayı tercih etmektedirler. Yurt içi uçuş seferleri haricinde, yurt dışından bölgeye gelen yerli ve yabancı tatilcilerin de sıkılıkla tercih ettiği bu hava alanı, uluslararası kullanım için de hizmet vermektedir.
Fethiye, Marmaris, Göcek, Akyaka gibi Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerine gitmek istediğinizde Dalaman Havaalanı 'nı kullanmak zorundasınız. Ayrıca Muğla merkeze, Kaş ve Kalkan 'a gelen misafirlerin de aktarma noktası durumundadır.

Dalaman ve Çevresindeki Turistik Yerler

Dalaman, Antik Karya bölgesinde bulunmaktadır.
Kapıdağı'nda Lidai, Lissay, Crya ve Kleopatra Hamamı,
Şerefler'de Kalynda ve Kaya Mezarları vardır.
Kayadibi'nde Likya Kaya Mezarları,
Bozbel'de Oktopolis Antik Kenti 'nden kalıntılar,
Kavacık'ta Hippokome Antik Kenti yer almaktadır.

Ayrıca, Dalaman ve Göcek, çevresindeki harika koyları ile de bilinmektedir. Burada tekne turuna çıkarak harika koylarını görebilir, muhteşem doğasına şahit olabilirsiniz. Bu koyları görebilmek için, adından sıklıkla söz edilen mavi yolculuk turları sizi hayran bırakacaktır.
Gökgemile, Sarsala, Günlüklü, Ekincik Koyları 'nı tekne turlarıyla gezebilirsiniz. Yeşil ve mavinin bütünleştiği bu koylarda bol bol fotoğraf çekip, deniz ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kleopatra Hamamı

Likyalılar döneminden kalıntılara sahip olan bu yer doğa yapısı bakımından harika görüntüler vermektedir.Kesinlikle hayran kalacağınız bu yere her gittiğinizde aynı duyguları yaşayacaksınız. Ayrıca, tekne turuna çıkmayı sevenlerin ilgisini çeken harika bir koy bulunmaktadır.

Kaunos Antik Kenti

Yaklaşık 3 bin yıllık tarihi ile kendine hayran bırakan bu kültürel miras, görenleri oldukça etkilemektedir.UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine giren antik kent, olağanüstü kaya mezarları ile kendini göstermektedir.
Sahip olduğu kültürel eserleri ile çok önemli bir merkez olarak bilinen bu kentte yer alan kalıntılar sağlam bir şekilde durmaktadır.
Dalaman 'da araç kiralamak; özgürce bir tatil yaşamanız için gerekli olan rahatlığı sağlayacaktır. Bu sayede, tatilinize istediğiniz gibi yön vermek, sadece sizin tercihinize kalmaktadır.

Dalaman'da Yapılacak Etkinlikler

Turistik bir belde olmasına rağmen, kargaşadan ve gürültüden uzaktır. Huzurlu bir ortamı olan bu şirin ilçede hem doğanın hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Rafting

Hem suyun serinliğini hissetmek hem de adrenalin patlaması yaşamak istiyorsanız Dalaman Çayında rafting yapabilirsiniz. Bölge, su sporları ile ilgilenen yerli ve yabancı turistin ilgi odağı konumundadır.

Bisiklet Gezisi

Düz bir ovaya kurulması nedeniyle, bisiklet gezilerine müsaittir. Kiralayacağınız bisikletle, hem spor yapmış hem de bol oksijen almış olursunuz. Yorulduğunuzda bir ağaç altında mola verip, doğanın sesini dinleyebilirsiniz.

Yat Turu

Günün erken saatinde kalkan yatlarla, bölgenin saklı kalmış koylarını gezebilirsiniz. Bu gezide, koyları, plajları ve kaya mezarlarını ziyaret ediyorsunuz.İztuzu Sahili'ne uğradığınızda şifalı çamur banyosu yapmayı unutmayın.

Yöresel Halk Pazarı

Doğal ve organik yiyeceklere düşkünseniz, halk pazarını ziyaret edebilirsiniz. Köylülerin kendi ürettikleri reçel, salça, zeytinyağı, sabun, zeytin gibi ürünleri ilk elden alabilirsiniz. Dağlardan toplanan kekik, adaçayı gibi bitkilerden de satın alabilirsiniz.

Dalaman'a Nasıl Gidilir?

Dalaman bir aktarma noktası olduğu için kara ve hava yoluyla ulaşımı kolaydır.
Batıdan kendi aracınızla gitmek istiyorsanız, İzmir - Aydın - Muğla güzergahını, daha sonra da Dalaman tabelasını takip ederek ilçeye ulaşabilirsiniz.
Tercihiniz şehirler arası otobüs seyahati ise, birçok firmanın ilçeye seferi bulunmaktadır.Eğer Muğla'da inmek zorunda kalırsanız, dolmuşlarla veya belediyenin Fethiye güzergahında hizmet veren toplu taşıma araçlarıyla da ulaşmanız mümkündür.
Dalaman'a daha hızlı ulaşmak için kullanılan en iyi yöntem, doğal olarak uçağı tercih etmektir. Uçağınız Dalaman Havalimanı 'na indikten sonra gerisi size kalıyor. Dilerseniz Dalaman Havalimanı araç kiralama konusunda yapacağınız kısa işlemlerin ardından, alacağınız araba ile sizi bekleyen tatil için yola çıkabilirsiniz. Gezilecek çok yer var. Siz sadece gezi listenizi yapın.

Havaalanından Araç Kiralayabilirsiniz

İlçeyi ve çevresindeki bütün turistik beldeleri gezmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden, Dalaman araç kiralama konusunda yardım almalısınız. İstediğiniz özellikte bir kiralık araç temin etmek için iZMiRCAR Rent a Car size yardımcı olacaktır.Uygun fiyata son model ve konforlu bir araç kiralamak, tatilin, doğanın ve denizin tadını çıkarmanız için gerekli rahatlığı sağlayacaktır.
Dalaman ve çevresini gezmek, keşfetmek için Dalaman Havalimanı 'nda araç kiralama hizmeti almayı mutlaka düşünmelisiniz.Dalaman 'da araba kiralama seçiminiz, bölgeyi karış karış görmenizi sağlayarak inanılmaz bir deneyim yaşamanızda etkili olacaktır.