Marmaris Araç Kiralama

Her biri birbirinden güzel koyları ve plajlarıyla ünlenmiş olan Marmaris, gezip görülecek yerler açısından ziyaretçilerine mükemmel imkanlar sunmaktadır. Marmaris 'in her köşesi ayrı bir cennettir. Öncelikle, eğer kendi aracınız ile gelmediyseniz, gezi programı yapmadan önce mutlaka Marmaris'te araç kiralama hizmeti almanız tavsiye edilir. İnsanı büyüleyen güzelliklerini keşfedebilmeniz için Marmaris rent a car imkanlarından yararlanmanız, tatil süresini iyi kullanmanızda etkili olacaktır.

Sayılı günler çabuk geçer derler.Bu sözler, özellikle Marmaris 'te yaşanan tatil için tam anlamıyla geçerlidir. Süresi ne kadar olursa olsun, Marmaris 'te geçirilen tatil günleri her zaman yetersiz kalacaktır. Alabildiğine yeşil ve mavi renklere bezenmiş olan Marmaris 'in muhteşem doğasında zaman çok hızlı akıp gidiyor.
Toplu taşıma araçları ile yapılan seyahatler sizi yavaşlatacak ve dilediğiniz gibi gezmenize engel olacaktır. Tüm yıl boyunca bekleyip hayalini kurduğunuz bu günleri eğlenceli geçirebilmek ve keyifle seyahat etmek için, iZMiRCAR'ın sunduğu Marmaris araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Başta da belirtildiği gibi, Marmaris cennetten bir köşedir. Burada geçirilen anlar her zaman özeldir. Eğer buraları keşfetmek için yola çıktı iseniz zamanın değeri bilinmeli ve mümkün olduğunca boşa geçirilmemelidir. Çünkü burada gezilecek çok fazla mükemmel yer bulunmaktadır.
Kara ve denizden kolaylıkla ulaşılabilen Marmaris, temiz sahilleri, tarihi kalıntıları, ormanları ve tertemiz sularıyla ziyaretçilerine adeta bir cennet vaat ediyor. Peki Marmaris'e gittiğinizde nereleri gezmelisiniz?
Listede sunacağımız doğa harikası bu yerleri görmek, tatilinizin değerini artıracaktır.

Marmaris'te Gezilecek Yerler

Marmaris Kalesi
Marmaris Kalesi milattan önce 2 bin yılında inşa edilmiş ve 1991 yılından bu yana da Arkeoloji Müzesi olarak ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle tarih severlerin mutlaka gezip görmesi gereken bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Haftanın her gününde ziyaret edebileceğiniz bu müzede, Burgazada, Knidos ve Hisarönü bölgelerinden kalan buluntular sergilenmektedir.

Ahmet Urkay Müzesi

İlçeye 1966 yılında gelen Ahmet Urkay'ın 2005 yılında yaptırdığı müzede, etnografik ve arkeolojik eserler sergilenmektedir. Müzeye her gün eklenen yeni parçalar da dikkate değer bir ziyaretçi sayısının oluşmasını sağlamaktadır. Eğer sizler de arkeolojiye meraklıysanız, burayı mutlaka görmek ve gezmek isteyeceksiniz.

Marmaris Plajları

Marmaris, akla ilk olarak, olağanüstü plajları ile gelmektedir. İlçenin ünü de bu plajlardan geliyor desek doğru olacaktır. İçmeler Plajı, Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı, Turunç Plajı, Kleopatra Plajı en popüler plajlar arasında yer almaktadır. Bu plajlara karadan ulaşmak mümkün olduğu gibi deniz yoluyla da ulaşmak mümkün olmaktadır.

Selimiye

Marmaris'e uzaklığı 35 kilometredir. Gürültülü, fırtınalı havalarda sessizliğini korumayı başaran Selimiye, özellikle sakinliği sevenler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Siz de buranın sakinliği sayesinde huzurlu bir tatil geçirebilir, kafanızı dinleyebilirsiniz.
Ayrıca, Türkiye'nin önemli yat limanlarından olan Sığliman Koyu, Selimiye 'dedir.

Marmaris'te Yapabileceğiniz Etkinlikler

Tekne Turuna Çıkabilirsiniz
Marmaris'e gelen birçok ziyaretçi tekne turuna çıkmadan ilçeyi terk etmez. Mutlaka yapılması gereken etkinlikler listenize ekleyebilirsiniz. Rahatlayacak ve nefes alacaksınız.

Gece Hayatı

Barlar sokağını bilen bilir. İşte Marmaris'in gece hayatının başlangıç noktası burasıdır. Kafa dağıtmak, eğlenmek, tatilin keyfini çıkarmak isterseniz barlar sokağında bulunan mekanlara göz atabilirsiniz.

Tarihi Yerleri Görebilirsiniz

Genelde, Marmaris denilince sadece plajların olduğu yerler düşünülmektedir. Fakat Marmaris bunlarla sınırlı değildir. Gezip görebileceğiniz birçok tarihi yere sahip, zengin bir ilçedir. Görebileceğiniz tarihi mekanların bazıları; İbrahim Ağa Cami, Marmaris Müzesi, Hafsa Sultan Kervansarayı gibi yerlerden oluşmaktadır.

Doğa Sporu Etkinliklerine Katılabilirsiniz

Marmaris'e gelmişken kano, yelken, jet ski gibi su sporlarına katılmamak olmaz. Marmaris'te yapılacak doğa sporları bitmez.Yamaç paraşütü, bisiklet, jeep safari, trekking gibi alternatif sporlar da yapabilirsiniz.

Tüm buralara en iyi şekilde ulaşabilmek için ne yapabilirsiniz?

Marmaris transfer seçeneği ile siz de şoförlü araç kiralama hizmetlerini kullanarak istediğiniz yere gidebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak da Marmaris araç kiralama hizmetlerini tercih ederek tatilinizi özgürce yaşayabilir, bu hizmetler sayesinde, istediğiniz yere rahatça seyahat edebilirsiniz.