ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI

⋆ Rezervasyon iptallerini ve saat değişikliklerini lütfen bildiriniz.

REZERVASYON SİSTEMİNDE FİYATA DAHİL OLANLAR

▪ Araç hasar sigortası
▪ Hırsızlık sigortası
▪ Trafik sigortası
▪ Muafiyetli kaza sigortası
▪ İkinci sürücü
▪ Üçüncü şahıslara karşı sorumluluk sigortası
▪ Havalimanında araç teslim etme ve teslim alma hizmetlerinden ek ücret talep edilmez.

REZERVASYON SİSTEMİNDE EKSTRA FİYATLANDIRMALAR

▪ KDV (%20)
▪ Havalimanı haricinde yapılan teslim etme-alma (Drop)
▪ Mini hasar sigortası
▪ Muafiyetsiz kaza sigortası
▪ Bebek koltuğu
▪ Navigasyon
▪ HGS - Hızlı Geçiş Sistemi - Geçiş ücreti alınan otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan sistem
▪ Araç kiralama saat farkı (3 saat) otomatik olarak fiyatlandırılmaktadır.
▪Kiralama süresine ve araç grubuna göre değişmekte olan günlük/aylık km sınırı uygulanmaktadır.Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
▪ Onaylanmış rezervasyonlarda, tarafınıza bildirilen fiyat haricinde, ek bir ücret talep edilmez.

ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI

▪ Kiracı, en az 25 yaşında ve en az 3 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır.
▪ Araç kiralamalarında, yakıt hangi birimde verildi ise araç iadesinde de aynı şekilde teslim alınır.
▪ Araçlarımızda, Araç Takip Sistemi mevcuttur.
▪Kiracı,trafik cezalarına istinaden depozit olarak, kendi adına olan geçerli bir kredi kartı ibraz
etmelidir.
▪Kiracı,işlemlerin daha hızlı gerçekleşebilmesi için, ehliyet ve pasaport fotokopilerini
personelimize teslim etmelidir.
▪ Erken yapılan rezervasyonlar, tarafımızdan onaylandığı takdirde fiyat değişikliklerinden
etkilenmez.

ARAÇ SİGORTA BİLGİSİ

▪ Araçlarımız,kara yolları trafik yasası uyarınca, mecburi kara yolları mali sorumluluk sigortası ile sigortalanmıştır.Bu sigorta için ayrıca bir ücret talep edilmez.
▪ Aracın çalınması durumunda, kiracı, aracın anahtar ve ruhsatını şirketimize teslim etmek zorundadır.Aksi durumda, kasko şirketleri tarafından, emniyeti suistimal olarak değerlendirilir ve kasko geçerliliğini yitirir.Bu durumda, kiracı, tüm zararı karşılamakla yükümlüdür.
▪ Araç sigortası, motorda ve araç içerisinde (ön konsol, koltuklar, kapı içi kısımları, yer döşemeleri ve iç tavan) oluşacak zararları karşılamamaktadır.Kiracı, oluşacak tüm maddi zararı ödemekle yükümlüdür.
▪ Doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durumu yok ise, kazanın en kısa zamanda, firmamızın yetkililerine bildirilmesi gerekmektedir.
▪ Herhangi bir hasar durumunda, hasarın gerçekleştiği yerde, yetkili görevliler tarafından kaza tutanağı hazırlanmadan ve İZMİRCAR yetkililerinin bilgisi olmadan, araca müdahale edilmemelidir.
▪ Tek taraflı olarak meydana gelen kazalarda, yetkili makamdan (şehir sınırları içinde trafik polisi, şehir dışında jandarma), olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirten; teknik kaza raporu, tespit zaptı, alkol raporu, kiracının sürücü ehliyet fotokopisi...Çift taraflı olarak meydana gelen kazalarda da, tek taraflı meydana gelen kazalarda istenen bilgi ve belgeler ile beraber, karşı tarafın; sürücü ehliyeti, araç ruhsatı ve trafik sigorta poliçesi fotokopileri, irtibat adresi, irtibat telefonu bilgileri alınmalıdır.
▪Kaza ile ilgili tamir işlemlerinin başlatılabilmesi için, yukarıda belirtilen bilgi/belgelerin, en geç kırk sekiz (48) saat içerisinde firmamıza ulaştırılması gerekmektedir.Aksi durumda, gerekli bilgi ve belgelerin firmamıza ulaştırılacağı tarihe kadar geçecek her gün için, kiralama sözleşmesinde yazılı olan fiyat ile aynı olması koşulu ile günlük ücret kiracıya yansıtılacaktır.

EK SİGORTA TÜRLERİ

Mini Hasar Sigortası :
Kiracı, bu sigortayı satın alarak, çarpışma sebebi ile ya da çarpışma harici meydana gelen; lastik, cam, far hasarlarını, park yerinde meydana gelen hasarları teminat altına almaktadır.
Fiyatlandırma için lütfen bilgi alınız.

Muafiyetsiz Kaza Sigortası
Şirketimiz bünyesinde bulunan araçlar, Muafiyetli Kaza Sigortası ile sigortalanmıştır. Muafiyet tutarları, grubuna göre 14.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir.
Kiracı, isteğe bağlı olarak yapılan bu sigortayı satın alarak, kiralanan araçta, kaza nedeni ile oluşabilecek maddi zararın muafiyet sorumluluğunu -polis ya da jandarmadan hasar tutanağı alınması şartı ile- ortadan kaldırmış olur.
Fiyatlandırma için lütfen bilgi alınız.

Not : Kiralama şartları sayfamızdaki "Aşağıdaki Hallerde Sorumluluk Müşteriye Aittir" başlığı altındaki maddelere uyulmaması halinde tüm sigortalar geçersiz kalacak ve sorumluluk kiracıya ait olacaktır.

AŞAĞIDAKİ HALLERDE SORUMLULUK MÜŞTERİYE AİTTİR

▪ Aracın, kira sözleşmesi üzerinde ismi yazılı kişiler haricinde, bir başkasının kullanması,
▪ Aracın, normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde gidilmesi, araca, yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
▪ Aracın, trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller ),
▪ Aracın, alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
▪ Araç kullanırken içilmemesi gerektiğine dair uyarısı olan yasal ilaçların etkisi altında kullanılması,
▪Aracın, dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması, yol ve hava şartlarına göre kullanılmaması, öndeki aracın, en az, emniyetli takip mesafesi kuralına uyulmadan takip edilmesi, yapısı bozuk olan veya henüz yapılmamış yollarda kullanılması,
▪Doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olmaması halinde, meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında, müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarımıza bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi,
▪ Meydana gelen bir kazada, ilgili makamlardan gerekli raporların (kaza ve alkol raporu) alınmaması,
▪ Kira süresinin bitmesine rağmen, onay alınmaksızın, aracın teslim edilmemesi,
▪ Araç içerisinde taşınan eşya ya da yüklerden dolayı, araçta ve var ise diğer kişilerde zarar-hasar oluşması halinde...
Yukarıda maddeler halinde verilen, yapılması ve yapılmaması gereken hususlara uyulmaması sebebiyle, kiracı, kiralanan araçta ve var ise diğer taraflarda oluşabilecek tüm zararları karşılayacağını kabul eder.

TRANSFER ŞARTLARI

▪ Fiyatlarımız, belirtmiş olduğumuz il / ilçe merkezi hesaplanarak belirlenmiştir. Merkezin dışında kalan bölgeler için, ekstra km hesaplaması yapılmaktadır.
▪ Rezervasyon formunda, bilgilerin tam ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
▪Belirtilen fiyatlar,tek yön veya gidiş-dönüş (TL, USD, EUR veya GBP bazında) otomatik olarak hesaplanır.Ödeme, araç çıkışında nakit veya kredi kartı ile yapılabilir, isteğe bağlı olarak, ön ödeme havale edilebilir.
▪ Transfer rezervasyonları, transfer hizmeti istenilen saatten, en az 6 saat önce yapılmalıdır.
▪Müşteri tarafından iptal edilecek olan rezervasyonlar, yapılan rezervasyon saatinden, en az 6 saat önce, İZMİRCAR yetkililerine bildirilmelidir.
▪ Transfer rezervasyonlarının, faks veya elektronik posta ile iletilmesi ve karşılıklı konfirme edilmesi gerekmektedir.
▪ Rezervasyon talebi tarafımıza ulaştıktan sonra, 6 saat içinde bilgilendirme yapılmaktadır.
▪ Akaryakıtın, zamdan dolayı fiyat değişikliğine uğraması, onaylanmış olan rezervasyonlara yansıtılmaz.
▪ Firmamız, istenilen aracın uygun olmaması durumunda, eşdeğerini kullanma hakkını saklı tutar.
▪Dönüş istasyonu havaalanı olan transferlerde, uçuş saatinden ( İç Hatlarda 1 Saat Dış Hatlarda 2 Saat ) önce, havaalanında olunması gerektiği, dikkate alınmalıdır.
Fiyata Dahil Olanlar;
▪ Araç Ücreti
▪ Şoför Ücreti
▪ Araç Yakıt Bedeli
▪ Otoyol Geçiş Ücreti
▪ Trafik Sigortası
▪ Araç Kasko
▪ Koltuk Sigortası
▪ Çocuk veya Bebek Koltuğu.

Not : Uzun süreli şoförlü kiralamalarda, araç bedeli ve şoför ücreti hesaplanır. Yakıt kiralayana aittir.
Uzun süreli ve uzak mesafeli kiralamalarda, araç bedeli ve şoför ücreti hesaplanır. Yakıt, şoförün kalacak yer ve yiyecek masrafı kiralayana aittir..